Results

Akcja termomodernizacja!

Wymieniamy szyby na energooszczędne z programem
Czyste Powietrze 3.0

Niewystarczająca izolacja termiczna budynku lub jej brak są często głównym winowajcą nieekonomicznego gospodarowania ciepłem, które szkodzi nie tylko środowisku, ale także naszym portfelom i zdrowiu. Podstawową rolę w tym procederze pełni zwykle nieodpowiednia stolarka okienna. Jak zatem zaradzić temu problemowi? Z pomocą przychodzi Saint-Gobain Glassolutions i Koalicja Termomodernizacji.

window

Nie ma nowoczesnej ekonomii bez ekologii!


Kwestiami renowacji obiektów mieszkalnych zaczynają interesować się inwestorzy, którzy z zaniepokojeniem patrzą na rosnące wydatki związane z energią oraz na następstwa złych wyborów źródeł ogrzewania. Siwe zadymienie unoszące się nad dachami nie jest ani miłym widokiem, ani szczególnie przyjemnym doznaniem zapachowym, a już na pewno nie świadczy o bezpiecznym dla zdrowia otoczeniu. Obawa o przyszłość zarówno finansową, jak i klimatyczną jest coraz silniejszym motywatorem do przeprowadzenia gruntowej termomodernizacji budynków mieszkalnych. Tak się składa, że właśnie nadszedł na to najlepszy moment!

Skorzystaj z dofinansowania na wymianę okien.


Rozpoczęty w 2018 roku program „Czyste Powietrze” jeszcze przez 6 lat (bo do 2029 r.) oferuje inwestorom wsparcie finansowe na wydatki związane, między innymi, z wymianą okien. Dotacja wynosi nawet do 135 000 zł, a za sprawą nowych warunków trzeciej edycji programu ubiegać się o nią mogą właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Zmiany wprowadzone 3 stycznia 2023 obejmują zarówno zwiększenie wysokości dotacji, jak i podwyższenie progów dochodowych oraz możliwość ponownego składania wniosków dla tych, którzy już skorzystali z dofinansowania.
Sprzeciw dla zmian klimatycznych wnosi Koalicja Termomodernizacji.

green
 

Wszystko to stało się możliwe dzięki niedawnemu zjednoczeniu się producentów stolarki, dla których tworzenie komponentów najwyższej jakości odbywa się równolegle z maksymalną dbałością o człowieka i środowisko. Powstała w grudniu 2022 roku Koalicja Termomodernizacji ma na celu niesienie pomocy w pozyskiwaniu dotacji na wymianę okien i drzwi oraz szerzenie informacji o zaletach płynących z tego przedsięwzięcia i promowanie termomodernizacji, jako działania służącego zwiększeniu bezpieczeństwa cieplnego gospodarstw i komfortu ekonomicznego ich właścicieli, a także zmniejszaniu emisyjności sektora mieszkalnego. Jednym z jej partnerów strategicznych jest firma Saint-Gobain Glassolutions, która na co dzień zajmuje się tworzeniem pakietów szybowych o doskonałych parametrach termoizolacyjnych.
 

Dlaczego powinniśmy wymienić okna?


Ogrzewanie stanowi nawet 70% wszystkich wydatków w domu. Liczba ta przeraża, ale jednocześnie może zmotywować do poszukiwania nowoczesnych metod na poprawę takiego stanu rzeczy. Pierwszą przyczyną nieszczelnego budżetu domowego są zwykle źle dobrane okna z nieodpowiednimi szybami, przez które ucieka cenne ciepło. Wraz z nim ulatniają się też nasze pieniądze, bowiem koszty paliw energetycznych są dziś ogromne.
Wymagania ujęte w Warunkach Technicznych z 2021 roku zakładają minimalne parametry, jakimi powinna charakteryzować się tzw. „ciepła stolarka” i energooszczędne pakiety szybowe, a na rynku istnieją już rozwiązania, które z nawiązką je wyprzedzają. Mowa chociażby o produkowanych przez Saint-Gobain Glassolutions lekkich pakietach trzyszybowych CLIMATOP® XN LIGHT, na które można się zdecydować, korzystając ze wsparcia Koalicji Termomodernizacji. Charakteryzują się one doskonałym stopniem izolacyjności dzięki niskoemisyjnej powłoce PLANITHERM® XN zatrzymującej ciepło we wnętrzach, a przy tym proces ich wytwarzania odbywa się z poszanowaniem środowiska. Ciekawostką jest fakt, że tworzą je tafle o grubości 3 mm, dzięki czemu całe zespolenie waży aż do 25% mniej w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami ze szkłem 4 mm. Dla producenta oznacza to ogromną oszczędność surowców mineralnych oraz mniejszą ilość użytej energii na etapie produkcji, szczególnie iż pakiety dwukomorowe CLIMATOP® LIGHT powstają przy wykorzystaniu stłuczki szklanej na drodze jej recyclingu. A co oznacza to dla konsumentów?
W ujęciu długofalowym generowanie olbrzymich oszczędności. Niższe rachunki za ogrzewanie już po kilku tygodniach od montażu stanowić będą realną ulgę dla naszego budżetu. Energooszczędne szyby CLIMATOP® dzięki produkcji w oparciu o obieg zamknięty mają też niższy wbudowany ślad węglowy, tym samym pomagają obniżyć operacyjny ślad węglowy domu.
Wybierając lekkie zespolenia trzyszybowe, które dzięki swojej niskiej wadze będą łatwiejsze w transporcie i wnoszeniu na piętra, możemy liczyć na komfortową wymianę okien i sprawny przebieg montażu, który skróci czas całego remontu. Dodatkowym atutem jest fakt, że tego rodzaju szyby nie obciążą ram okiennych, co pozwoli przedłużyć żywotność całej stolarki i bezawaryjnie służyć wielu pokoleniom.
Mimo że sytuacja klimatyczna nie napawa optymizmem, a ceny energii przekraczają kolejne progi , to pocieszający jest fakt, że istnieją na rynku firmy, które wykorzystują swój potencjał do tworzenia produktów mających na celu realną poprawę sytuacji. Jeśli do tego można skorzystać z pomocy finansowej na zakup takich rozwiązań oraz ze wsparcia merytorycznego, warto to zrobić! 
Więcej o Koalicji Termomodernizacji na stronie: https://dotacjenaokna.pl/

 

 

03/29/2023 - 21:16
Services