Results

CLIMATOP XN LIGHT

Lekki wymiar szkła

W standardowych rozwiązaniach okiennych najczęściej stosuje się szkło o grubości 4mm. Jako alternatywę dla klasycznych konstrukcji możliwe jest zastosowanie szkła o grubości 3mm. Pozwala to na produkcję lekkich i funkcjonalnych przeszkleń o zbliżonych parametrach, jednocześnie redukując zużycie materiałów i surowców potrzebnych do ich produkcji. Oznacza to znaczne ograniczenie emisji CO2 przyczyniając się do ochrony środowiska. Dzięki swoim właściwościom są ważnym elementem zrównoważonego budownictwa. Szyby CLIMATOP XN LIGHT. Zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne, przepuszczalność światła oraz porównywalną dźwiękoizolacyjność, będąc jednocześnie nawet do 25% lżejszą konstrukcją.


GŁÓWNE ZALETY
  • Do 25% mniejsza waga szkła niż porównywalna konstrukcja z szybami 4 mm,
  • Tylko o 10% większa waga w porównaniu ze standardową szybą jednokomorową,
  • Łatwiejszy (lżejszy) proces montażu szkła i montażu okien
  • Dłuższa żywotność okucia i ram okiennych,
  • Przyjazny dla środowiska – niższa emisja CO2 podczas produkcji szyb zespolonych

Zastosowanie

Szyby CLIMATOP LIGHT możemy stosować zarówno w nowym budownictwie jak i termorenowacji istniejących budynków. Co ważne, takie przeszklenia idealnie sprawdzą się w renowacji zabytków, dając możliwość łatwego dopasowania do istniejących konstrukcji ram okiennych. Możliwe jest stosowanie różnych konfiguracji łącząc w sobie funkcje przeciwsłoneczne, ochrony przed hałasem czy bezpieczeństwo.


Ekologia

Strategia Zrównoważonego Rozwoju

Cieńsze i lżejsze pakiety szybowe są częścią naszej strategii, która opiera się opracowywaniu produktów i rozwiązań mających pozytywny wpływ na życie i samopoczucie użytkowników, podnoszących jakość życia i produktywność jednocześnie chroniąc naszą planetę.

Szkło i szyby zespolone są istotną częścią ambitnej mapy drogowej Grupy Saint-Gobain związanej ze śladem węglowym. Celem jest redukcja emisji CO2 do zera do 2050 roku, a w międzyczasie redukcja o 33% do roku 2030. Oprócz innowacyjnych produktów, takich jak CLIMATOP LIGHT, Saint-Gobain konsekwentnie inwestuje w optymalizację procesów we wszystkich obszarach produkcji, dostaw energii i wykorzystania surowców.


Budowa CLIMATOP LIGHT
budowa szyby Climatop Light

 

Podobne produkty