Results

Dworzec Łódź Fabryczna

COOL-LITE SKN SKN 154, BALUSTRADY - Szkło 66.4 VSG ESG

Dworzec Łódź Fabryczna to jedno z największych łódzkich przedsięwzięć ostatnich lat. Nowa stacja pozwoli na odprawę około 200 000 pasażerów dziennie, czyli 20 razy więcej niż dotychczas. Dworzec w przyszłości ma stać się kluczowym elementem Nowego Centrum Łodzi.

Firma partnerska: OPAL, Grodzisk Wielkopolski, 

Firma partnerska: Kamieniarz S.C. Modliński


Opis

Prace nad budową nowego Dworca Łódź Fabryczna rozpoczęły się od wyburzenia starego budynku. Na jego miejscu powstaje nowy, trzykondygnacyjny obiekt – najniższy poziom znajdować będzie się 16,5 metra pod ziemią. Ulokowana na nim zostanie stacja kolejowa z czterema peronami i ośmioma stacjami.  Poziom wyżej (8 metrów pod ziemią) znajdować będą się kasy, poczekalnie, obiekty komercyjne, parkingi dla samochodów i rowerów oraz przystanki autobusowe.  Na poziomie 0 zaplanowana jest budowa pasażu, którego charakterystyczny element stanowić będą odtworzone ze starego dworca ściany. W przyszłości planowana jest budowa tunelu pod centrum Łodzi - miałby on stanowić połączenie z dworcem Łódź Kaliska. Nad nowym, podziemnym dworcem powstanie węzeł komunikacyjny z parkingami i przystankami tramwajowymi. Wokół dworca władze Łodzi chcą zabudowywać tzw. nowe centrum miasta.

 


Wykorzystane produkty

COOL-LITE SKN SKN 154 w różnych konfiguracjach – całość zadaszenia ok. 6 tys m2

Wszystkie formatki to modele trójkątów.

BALUSTRADY - Szkło 66.4 VSG ESG – ok. 1 000 m2


Produkty

Szkło bezpieczne STADIP

Ochrona, to pojęcie podstawowe zarówno w kwestii zaspokojenia potrzeb bezpieczeństwa ludzi, jak również w zakresie spełnienia wymogów obowiązujących norm i przepisów.

Podoba Ci się ta realizacja?