Results

"Architektura bez pudła" we Wrocławiu

Projektowanie nowoczesnej przestrzeni biurowej – o tym dyskutowano we Wrocławiu podczas kolejnego spotkania ‘Architektura Bez Pudła’. 8 października 2015 r. Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych gościł specjalistów z branży projektowej oraz budowlanej. Ponad 50 architektów, inżynierów i producentów innowacyjnych rozwiązań budowlanych wzięło udział w spotkaniu z cyklu Architektura Bez Pudła, organizowanym wspólnie przez firmy Glassolutions oraz Ecophon.

Rynek nieruchomości biurowych w Polsce to niezwykle szybko rozwijający się sektor branży budowlanej. Od 2012 r. nieprzerwanie obserwujemy wzrost wartości inwestycji oraz ciągłe zwiększanie powierzchni biurowych, która w połowie 2015 r. zamknęła się kwotą ponad 7,5 mln mkw.

Było zatem o czym rozmawiać podczas wrocławskiej edycji imprezy organizowanej przez specjalistów z branży wyposażenia i aranżacji wnętrz. Podczas czterech ciekawych wykładów uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami akustycznymi firmy Ecophon oraz dowiedzieć się jak, za pomocą szklanych powierzchni, zapewnić prywatność w biurze. Wstępem do ciekawej dyskusji okazały się wyniki badań przeprowadzonych wśród pracowników biurowców, które jasno dowodzą, że komfort akustyczny oraz odpowiednia aranżacja otaczającej przestrzeni zwiększają wydajność i efektywność wykonywanych zadań. Zwrócono także uwagę na ekologiczne trendy w projektowaniu przestrzeni biurowej, wykorzystanie najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych oraz zapewnienie pracownikom dostępu do stref ciszy czy aktywnego odpoczynku. Cykl wykładów zakończyły przedstawicielki pracowni architektonicznej Mocolocco, które przedstawiły zrealizowany przez siebie projekt wnętrz biurowca Grupy Onet. Ciekawe rozwiązania podziału przestrzeni i dostosowanie aranżacji do potrzeb i preferencji określonych grup pracowników przypadły do gustu wielu słuchaczom.

Na uczestników spotkania, podobnie jak to miało miejsce w Łodzi, czekało mobilne centrum ekspozycyjne, w którym zainteresowane osoby mogły w praktyce przekonać się o skuteczności i niezawodności rozwiązań oferowanych przez firmy Ecophon i Glassolutions.

10/21/2015 - 10:08
Corporate