Results

Glassolutions Ambasadorem Budownictwa Pasywnego

Domy pasywne i niskoenergetyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem architektów, inwestorów, a przede wszystkim klientów. Rosnąca świadomość odnośnie zrównoważonego rozwoju wpływa na rozkwit nowych standardów w budownictwie. Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej wprowadził system certyfikacji, którym honorowane są firmy dostarczające na polski rynek komponenty i systemy dedykowane budownictwu pasywnemu.

Prestiżowy status Ambasadora Budownictwa Pasywnego został przedłużony firmie Glassolutions na kolejny rok. Potwierdza on najwyższą jakość szkła przeznaczonego do produkcji energooszczędnej stolarki otworowej. Certyfikaty przyznawane są firmom działającym w różnych segmentach branży budowlanej, które dostarczają najbardziej innowacyjne produkty i pionierskie rozwiązania. Certyfikacja odbywa się w oparciu o kryteria budownictwa pasywnego, według standardów opracowanych przez Passivhaus Institut Darmstadt.  

Przed Ambasadorami Budownictwa Pasywnego stawianych jest szereg wyzwań: utrzymanie doskonałych standardów produkcji oraz popularyzacja najbardziej funkcjonalnych i ekonomicznych rozwiązań dla budownictwa pasywnego. Firmy certyfikowane przez Polski Instytut Budownictwa prowadzą również badania naukowe, angażują się też w przedsięwzięcia mające na celu ograniczenie zużycia energii oraz jej racjonalne pozyskiwanie i wykorzystywanie.

Połączenie zaawansowanej technologii z wiedzą i doświadczeniem zatrudnionych w Glassolutions ekspertów sprawia, że firma dostarcza na rynek innowacyjne produkty dla budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego. Certyfikat Ambasador Budownictwa Pasywnego to kolejny dowód na to, że przyjęty kierunek rozwoju jest zgodny z potrzebami zarówno inwestorów, jak i klientów.

05/30/2017 - 10:33
Corporate