Results

Piknik Naukowy Polskiego Radia

9 maja w Warszawie już po raz 19 odbył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jest to impreza, która każdego roku gromadzi ogromne rzesze warszawiaków – osoby dorosłe, dzieci, studentów. Prawie 3/4 gości pikniku mieszka w Warszawie, reszta przyjeżdża z różych regionów Polski.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik organizowany w Warszawie, jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Co roku w pikniku Naukowym uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata. Na pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Impreza zapewnia bogactwo pokazów, doświadczeń i prezentacji – co roku około 1000.

W tym roku po raz pierwszy Glassolutions Polska zostało zaproszone do udziału w tej imprezie. Wraz z Delegaturą Generalną oraz Ambasadą Francuską na naszym stoisku gościliśmy licznych zwiedzających. Zaprezentowaliśmy 6 paneli szklanych PRIVA-LITE, m.in. PRIVA-LITE COLOR, PRIVA-LITE TEXGLASS oraz PRIVA-LITE PICTURE It. Duże zainteresowanie wzbudzał również szklany panel z ledami, przygotowany z okazji 350 rocznicy Saint-Gobain przez zakład Glassolutions w Pruszkowie. Nasze stoisko przez cały czas imprezy było wręcz oblegane przez młodych zwiedzających, którzy nie  chcieli odchodzić od „magicznego” szkła. Z wielką powagą zadawali pytania „jak to jest zrobione” i „jak to działa”, równie spokojnie wysłchując odpowiedzi o magicznych kryształach zamknięych w środku szkła, które pod wpływem prądu zmieniają stan przeziernośi szkła. Kiedy czasem w naszych opowiadaniach pojawiały się trudniejsze pojęia, tj. „polaryzacja”, „transparentność” czy „system jedynkowy”, dzielnie potakiwali, kręcąc głowami.

piknik

09/01/2015 - 13:56
Corporate