Results

Pruszków liderem produkcji szkła grzewczego

Wraz z początkiem roku produkcja szkła grzewczego EGLAS została uruchomiona w zakładzie Glassolutions w Pruszkowie. Nowoczesna infrastruktura fabryki pozwala na produkcję wysokiej jakości szkła, spełniającego najwyższe standardy jakości i estetyki. To nie koniec inwestycji w Pruszkowie - jeszcze w tym roku nastąpi inauguracja produkcji szklanych grzejników THERMOVIT ELEGANCE. Decyzja o nowych liniach produkcyjnych podjęta została w celu usprawnienia łańcucha dostaw szkła grzewczego na rynki zachodniej Europy oraz obniżenia kosztów wytwarzania tego typu wyrobów szklanych.

dscn4896

„Ciepłe szkło” 

Tysiące m2 szkła EGLAS zapewnia komfort termiczny w nowoczesnych budynkach m.in. na dworcach kolejowych w Doniecku i Helsinkach, czy w Mercury City Tower w Moskwie. Zaawansowane technologicznie szkło działa w oparciu o dwa czynniki: prąd elektryczny oraz niskoemisyjną powłokę z tlenków metali, która pokrywa jedną z jego powierzchni. Dostępne jest w wersji zespolonej (jedno i dwu-komorowej), jak również w postaci szkła laminowanego.

Szkło EGLAS posiada wiele zalet, wymieńmy tylko te ważniejsze:

  • zapewnienia komfort termiczny i niweluje przeciągi,
  • zapobiega kondensacji pary wodnej i gromadzeniu się śniegu na szklanych daszkach,
  • niwelwuje poczucie zimnych, szklanych powierzchni,

e-glas lankvik-hotel helsinki-finland visual-02

Co wyróżnia EGLAS spośród innych tego typu produktów na rynku?

  • System ogrzewania promiennikowego, który zapewnia komfort termiczny i oszczędność energii, nie wysuszając przy tym powietrza;
  • Doskonałe wzornictwo – kompletny i niewidoczny system grzewczy;
  • Niski pobór energii i optymalizacja energetyczna;
  • Redukcja problemów konstrukcyjnych dotyczących konserwacji i przejrzystości, związanych z parowaniem lub odśnieżaniem;
  • Wysoki stopień naturalnego nasłonecznienia;
  • Bardzo niewielki ruch powietrza wewnątrz pomieszczenia i zachowanie wysokiej jakości powietrza;

Współczesna architektura nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, zarówno materiałowych, jak i konstrukcyjnych. Szkło grzewcze ma potencjał, by już niebawem stać się jednym z wiodących produktów na rynku. Rozpoczęcie  produkcji EGLAS w zakładzie Glassolutions w Pruszkowie to znaczący krok na drodze do popularyzacji szkieł grzewczych w Polsce.

dscn4901

03/01/2017 - 14:08
Event