Results

Red Dot Award czyli Oskar Designu dla szkła SGG MASTER-SOFT

Prestiżową nagrodę Red Dot Award, przyznawaną przez Design Zentrum Nordhein Westfale, otrzymują produkty, które spełniają najnowsze standardy w zakresie innowacyjności, ergonomii, funkcjonalności czy ekologii, równocześnie wytyczając trendy współczesnego designu. Po uroczystej gali można je podziwiać na wystawie w Muzeum Designu w Essen. Wybrane wyroby pokazywane są także podczas czasowych ekspozycji w różnych częściach globu.

red-dot-sgg-09

Co roku kilka tysięcy projektantów i firm z całego świata stara się o wyróżnienie nazywane przez ekspertów „Oscarem designu”. Nad ich pomysłami pochyla się międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą projektanci, naukowcy i dziennikarze. Co roku są to inne osoby, ale bez względu na skład, komisję obowiązuje „Kodeks Honorowy”. Zgodnie z nim, nikt z oceniających nie może być w żaden sposób związany ze zgłoszonymi produktami. Organizatorzy konkursu chcą w ten sposób zapewnić najwyższy poziom neutralności i sprawiedliwości. Po długich debatach przyznają znak jakości wyrobom, które swoimi projektami wyróżniają się od innych propozycji tego typu na rynku.

Najlepsi z najlepszych

Red Dot Award przyznawana jest w trzech kategoriach: Product Design, Design Concept oraz Communication Design. Najlepsze produkty otrzymują miano Red Dot, które świadczy o ich wysokim standardzie wykonania. Honourable Mention jest tytułem przeznaczonym dla prac, które zachwyciły komisję i zostały wykonane z wyjątkową dbałością o detale. Obok tak zaszczytnych wyróżnień jest jednak jeszcze ważniejsze – Best of the Best. Produkty nagrodzone w ten sposób są oparte na przełomowych, w swoich dziedzinach, pomysłach.

Design, który zachwycił ekspertów

W ubiegłym roku wśród najlepszych z najlepszych produktów z 56 krajów znalazło się szkło SGG MASTER-SOFT, które zostało wyróżnione w kategorii Best of the Best za ergonomię, funkcjonalność oraz nowoczesny design. Komisji spodobała się ergonomia, funkcjonalność oraz nowoczesny design szkła. Imponującym jest przede wszystkim wzór 3D, pełniący funkcję ornamentu. Ma on formę głęboko żłobionych rombów, które - poza interesującym wyglądem - zapewniają prywatność w przeszklonych pomieszczeniach. Na ukształtowanej w geometryczny sposób powierzchni szkła SGG MASTER-SOFT, rozgrywa się niesamowita gra światła i cienia. Nagrodzony Red Dot Award produkt Saint-Gobain, doskonale sprawdza się w formie drzwi, ścianek działowych albo jako element szaf, biurek i półek.

10/27/2016 - 14:54
Product