Results

Saint-Gobain na Targach GLASSTEC

Targi Glasstec to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży szkła w Europie. Podczas tegorocznej edycji producenci z całego świata czekali na zainteresowanych w przestrzeni wystawowej Messe Düsseldorf. Wśród liderów branży nie mogło zabraknąć Saint-Gobain, które na swoim stoisku przedstawiło szereg innowacyjnych produktów i nowoczesnych rozwiązań.

Podczas wydarzenia swoje produkty zaprezentowało ponad tysiąc dwustu wystawców z 52 krajów, które zobaczyło  43 tysiące osób. Stanowisko Saint–Gobain podzielone zostało na 5 sektorów, dedykowanych szkłom do budownictwa mieszkaniowego, projektów, wnętrz i zastosowaniom przemysłowych oraz innowacjom. Niezmiernie cieszy fakt, że znacząca część prezentowanych nowości powstaje w zakładach zlokalizowanych na terenie Polski. Wśród nich znajdują się: nowoczesne szkło ornamentowe SGG MASTERSOFT, dwustronne szkło antyrefleksyjne SGG PICTO oraz pierwsze w Polsce lustro na bazie lakierów wodnych – SGG MIRALITE PURE. Odwiedzający Targi Glasstec mieli również okazje przyjrzeć się całej gamie innowacyjnych produktów, tworzonych w oparciu o nowe,  jaśniejsze szkło SGG PLANICLEAR . Produkowane na jego bazie szyby cechują znacznie lepsze parametry transmisji światła i wysoki współczynnik Solar Factor. Na stoisku Saint-Gobain znalazła się między innymi ekspozycja szkła ze sterowaną przeziernością – PRIVA-LITE (produkcja Zakład Glassolutions w Pruszkowie), które za pomocą jednego przycisku pozwala uzyskać poczucie prywatności i komfortu. To laminowane szkło zawiera w swojej strukturze folię LC z ciekłymi kryształkami, które pod wpływem prądu elektrycznego ulegają uporządkowaniu, co sprawia, że szyba staje się przezierna.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję targów w Düsseldorfie, podczas których zaprezentujemy kolejne nowatorskie rozwiązania Saint – Gobain.

09/09/2016 - 11:24
Event