Results

Szkło PRIVA-LITE – doskonałe rozwiązanie dla obiektów medycznych.

W ubiegłym roku otwarta została pierwsza w Polsce szkoleniowa sala operacyjna o nazwie Alvo Integra Centrum. Zlokalizowany w Poznaniu obiekt ma za zadanie ułatwienie producentom sprzętu medycznego dopasowanie oferty produktowej do potrzeb nowoczesnych szpitali. 

Zastąpienie zasłon i rolet w szpitalach szkłem PRIVA-LITE zapewnia łatwą w czyszczeniu powierzchnię, co jest niezwykle istotne w tego typu obiektach. PRIVA-LITE jest szkłem, które eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych rolet, czy żaluzji, które są trudne do czyszczenia oraz mogą zatrzymywać mnóstwo kurzu, brudu i bakterii. Gładkie, łatwo czyszczące się, szklane powierzchnie są niezbędne w zakładach opieki zdrowotnej w celu zmniejszenia ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się zarazków. Dodatkowo szkło PRIVA-LITE błyskawicznie dokonuje podziału przestrzeni dostarczając prywatność na żądanie za pomocą jednej prostej komendy OFF/ON. 

Wykorzystywane w klinikach hartowane panele szkła PRIVA-LITE pozwalają zbudować jednolity system działowy wzdłuż korytarzy i pomiędzy salami operacyjnymi, co zapewnia najwyższy stopień komfortu pacjentom oraz pracownikom szpitala. 

priva-lite - alvo centrum poznan 4 priva-lite - alvo centrum poznan 5

Pacjenci czują się komfortowo i przyjemnie, szklane ściany działowe o zmiennej przezierności zapewniają dodatkowa przestrzeń i więcej światła dziennego. Więcej światła dziennego natomiast oddziałuje na dobre samopoczucie pacjentów oraz ich szybki powrót do zdrowia. Personel pracuje w nowoczesnym miejscu, gdzie przezierność szkła może zmieniać się za pomocą jednego kliknięcia, co niewątpliwie jest zaletą.

Dodatkowo personel szpitala ma możliwość monitorowania swoich pacjentów bez naruszania ich prywatności i godności. W pełni wyposażona sala operacyjna Alvo Integra Centrum nie pełni jedynie funkcji ekspozycyjnej, to przestań przeznaczona do wykorzystania przez osoby zawodowo zajmujące się projektowaniem szpitalnych wnętrz i wyposażenia. A eksperci mogą przygotowywać projekty w oparciu o obserwacje w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. 

priva-lite - alvo centrum poznan 2 priva-lite - alvo centrum poznan 3

W szerokiej gamie produktów oferowanych przez Saint-Gobain Building Glass Polska znajdują się rozwiązania indywidulane dopasowane do potrzeb architektów i inwestorów. Na przykład połączenie szkła PRIVA-LITE ze szkłem SUPERCONTRYX zapewnia prywatność jednocześnie chroniąc przed szkodliwymi promieniowaniem rtg. Zaawansowane technologicznie szkła o najwyższej jakości, w połączeniu z unikatową wiedzą ekspertów pozwalają na tworzenie obiektów,  zarówno o wyjątkowych walorach estetycznych, jak i funkcjonalnych. Dzięki temu projekty takie jak Alvo Integra Centrum idealnie spełniają potrzeby użytkowników.

priva-lite - alvo centrum poznan 1 priva-lite - alvo centrum poznan 6

 

04/11/2017 - 12:24