Results

Szkło PRIVA-LITE z certyfikatem EPD

Jednym z najważniejszych czynników świadomego wyboru produktów budowlanych, obok znajomości ich właściwości technicznych, są istotne względy środowiskowe. Dlatego Saint-Gobain, jako jeden z najważniejszych przedstawicieli sektora budowlanego, przykłada do kwestii oszczędności energii i ochrony środowiska olbrzymią wagę. Dowodem na to jest potwierdzenie środowiskowych parametrów PRIVA-LITE CLASSIC deklaracją EPD.

W trosce o ochronę środowiska naturalnego firma Saint-Gobain nieustannie dąży do podnoszenia standardów, często wykraczając poza wymagane przez prawo normy. Dlatego też, oprócz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, takich jak: samoczyszczące okna, inteligentne systemy izolacji czy wyróżnione certyfikatem szkło PRIVA-LITE CLASSIC, firma prowadzi działania informacyjne mające na celu zwiększenie świadomości na temat środowiska wśród swoich klientów.

Szkło z certyfikatem

Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD, Environmental Product Declaration) to oficjalny dokument przyznawany materiałom budowlanym, który bierze pod uwagę wpływ produktu na środowisko naturalne od momentu wytworzenia, aż po utylizację. Deklaracja EPD zawiera szczegółowy opis produktu, jego procesu produkcyjnego oraz bilansu ekologicznego, który dotyczy oddziaływania produktu na środowisko. Dokument jest niezwykle istotnym narzędziem mającym na celu wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju poprzez komunikację wyników ocen środowiskowych. Deklaracje stanowią podstawę do stworzenia bilansu ekologicznego produktu, a także całego budynku spełniającego wymogi zrównoważonego rozwoju. EPD ma na celu przedstawienie w jasny i przejrzysty sposób istotnych aspektów wyborów klientów oraz ich wpływów na środowisko. Pomaga także osiągnąć lepszą punktację LEED i BREAM, systemów certyfikacji ekologicznej budynków. To niewątpliwie największy benefit wynikający z przyznanego wyróżnienia PRIVA-LITE CLASSIC.

Wysokie wymagania

Rygorystyczne wymagania dotyczące przyznawania deklaracji EPD określone są w normie ISO 14025 Etykiety i deklaracje środowiskowe typu III. Dzięki wykorzystaniu standardowych oraz obiektywnych metod analiz, możemy porównywać informacje w obrębie tego samego produktu niezależnie od kraju, w którym dokonywana jest analiza. Autentyczność oraz kompletność tych danych podlega rygorystycznym testom i badaniom, które potwierdza niezależna komisja ekspertów. Dzięki temu deklaracja jest istotnym narzędziem mającym na celu wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju.

PRIVA-LITE – technologia dla domu

Szkło PRIVA-LITE łączy w sobie funkcjonalność, estetykę oraz gwarancję zachowania dyskrecji. Dzięki wykorzystaniu technologii ciekłych kryształów umieszczonych w folii pomiędzy taflami szkła, pod wpływem pola elektrycznego staje się przezierne, natomiast po odcięciu dopływu prądu wraca do nieprzeziernej postaci. W ten sposób możemy kontrolować poziom naszej prywatności nie blokując przy tym dostępu naturalnego światła. Szkło, zarówno w stanie przeziernym jak i matowym, zachowuje wysoki poziom przepuszczalności światła na poziomie 77%. Użytkowanie szkła jest niezwykle ekologiczne, w stanie nieaktywnym nie pochłania ono bowiem energii, natomiast w stanie aktywnym, instalacja potrzebuje zaledwie ok. 5 do 7 W/m2. Szkło PRIVA-LITE może być wykorzystane we wnętrzach obiektów użyteczności publicznej, tj. hotele, biura czy szpitale oraz w budownictwie mieszkaniowym, jako ścianki działowe, drzwi wewnętrzne czy zespolenia szklane.

Pobierz Deklarację EPD

08/26/2016 - 13:06
Product