Results

PRIVA-LITE Alvo Centrum

Poznań

W ubiegłym roku otwarta została pierwsza w Polsce szkoleniowa sala operacyjna o nazwie Alvo Integra Centrum. Zlokalizowany w Poznaniu obiekt ma za zadanie ułatwienie producentom sprzętu medycznego dopasowanie oferty produktowej do potrzeb nowoczesnych szpitali.

Zastąpienie zasłon i rolet w szpitalach szkłem PRIVA-LITE zapewnia łatwą w czyszczeniu powierzchnię, co jest niezwykle istotne w tego typu obiektach.  PRIVA-LITE jest szkłem, które eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych rolet, czy żaluzji, które są trudne do czyszczenia oraz mogą zatrzymywać mnóstwo kurzu, brudu i bakterii.


OPIS

Gładkie, łatwo czyszczące się, szklane powierzchnie są niezbędne w zakładach opieki zdrowotnej w celu zmniejszenia ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się zarazków. Dodatkowo szkło PRIVA-LITE błyskawicznie dokonuje podziału przestrzeni dostarczając prywatność na żądanie za pomocą jednej prostej komendy OFF/ON. Wykorzystywane w klinikach hartowane panele szkła PRIVA-LITE pozwalają zbudować jednolity system działowy wzdłuż korytarzy i pomiędzy salami operacyjnymi, co zapewnia najwyższy stopień komfortu pacjentom oraz pracownikom szpitala. 

Pacjenci czują się komfortowo i przyjemnie, szklane ściany działowe o zmiennej przezierności zapewniają dodatkowa przestrzeń i więcej światła dziennego. Więcej światła dziennego natomiast oddziałuje na dobre samopoczucie pacjentów oraz ich szybki powrót do zdrowia.

Personel pracuje w nowoczesnym miejscu, gdzie przezierność szkła może zmieniać się za pomocą jednego kliknięcia, co niewątpliwie jest zaletą. Dodatkowo personel szpitala ma możliwość monitorowania swoich pacjentów bez naruszania ich prywatności i godności.

W pełni wyposażona sala operacyjna Alvo Integra Centrum nie pełni jedynie funkcji ekspozycyjnej, to przestań przeznaczona do wykorzystania przez osoby zawodowo zajmujące się projektowaniem szpitalnych wnętrz i wyposażenia. A eksperci mogą przygotowywać projekty w oparciu o obserwacje w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.


WYKORZYSTANE PRODUKTY

Produkowane w zakładzie Glassolutions w Pruszkowie szkło PRIVA–LITE, dostępne jest w dwóch podstawowych typach PRIVA-LITE CLASSIC i PRIVA-LITE XL. Dodatkowo można je łączyć z foliami kolorowymi (PRIVA-LITE COLOR) lub z tkaninami (PRIVA-LITE TEXGLASS).
Zmiana przezierności może następować za sprawą przełączników ściennych, pilotów lub timera. Zakres produktów PRIVA-LITE doskonale sprawdza się w obiektach medycznych, użyteczności publicznej, biurach czy salach konferencyjnych, w których zapewnienie prywatności jest kwestią znaczącą.

W szerokiej gamie produktów oferowanych przez Saint-Gobain Building Glass Polska znajdują się rozwiązania indywidulane dopasowane do potrzeb architektów i inwestorów. Na przykład połączenie szkła PRIVA-LITE ze szkłem SUPERCONTRYX zapewnia prywatność jednocześnie chroniąc przed szkodliwymi promieniowaniem rtg. Zaawansowane technologicznie szkła o najwyższej jakości, w połączeniu z unikatową wiedzą ekspertów pozwalają na tworzenie obiektów,  zarówno o wyjątkowych walorach estetycznych, jak i funkcjonalnych. Dzięki temu projekty takie jak Alvo Integra Centrum idealnie spełniają potrzeby użytkowników.

Podoba Ci się ta realizacja?