Results

Biblioteka Publiczna Miasta Stołecznego Warszawa

DIAMANT ESG VSG, ESG + EMALIA , IZO SKN 154II 8/ 16/ STADIP 55/2, COOL-LITE SKN 154 II

Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Kompleksowa rozbudowa budynku pozwoliła na stworzenie komfortowej dla użytkowników przestrzeni i znacząco ułatwiła dostęp do zgromadzonych w nim księgozbiorów.


Opis

Biblioteka Publiczna miasta stołecznego Warszawa – Bibliotek Główna Województwa Mazowieckiego jest jedną z największych bibliotek publicznych w Polsce. Ponad 100-letni budynek, zlokalizowany przy ulicy Koszykowej, dzięki rozbudowie zyskał nowoczesne oblicze i stał się komfortowym miejscem dla użytkowników. Biblioteka zyskała bardziej nowoczesny wygląd, zwiększyły się także powierzchnie magazynowe, konferencyjne i wystawiennicze. Zmodernizowane przestrzenie zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ogółem powierzchnia Biblioteki zwiększyła się o 2 924m2.

Zadaszenie szkłem wewnętrznych dziedzińców pozwoliło uzyskać nową przestrzeń połączoną z czytelnią i pierwotnym budynkiem. W efekcie powstały nowe czytelnie, zyskano więcej przestrzeni, a dostęp do księgozbiorów jest teraz znacznie łatwiejszy. Prace związane z rozbudową ruszyły wiosną 2013 roku. Po dwóch latach budynek oddano do użytku.


Wykorzystane produkty

Ciekawe kształty szyb ESG VSG 1010.4, o wymiarach 1200 X 5000 mm zastosowano we wnętrzach, obudowie wind oraz na świetlikach. Na uwagę zasługuje również balustrada szklana ze szkła STADIP.

SZKŁO - DIAMANT ESG VSG, ESG + EMALIA , IZO SKN 154II 8/ 16/ STADIP 55/2

Ilość m2 -  ok. 1000 m2

SZKO ZESPOLONE  COOL-LITE SKN 154 II  jako bezklasowe  i z odpornością ogniowa  E 30


Produkty

Szkło bezpieczne STADIP

Ochrona, to pojęcie podstawowe zarówno w kwestii zaspokojenia potrzeb bezpieczeństwa ludzi, jak również w zakresie spełnienia wymogów obowiązujących norm i przepisów.

Podoba Ci się ta realizacja?