Results

Centrum Spotkania Kultur

EGLAS

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to miejsce dialogu i spotkania, wyraz marzeń i aspiracji mieszkańców regionu. Nowa platforma promocji i narzędzie w dyskusji na temat relacji kulturowych z głosem, który ma być słyszany na całym świecie.


Opis

Centrum Spotkania Kultur to baza dla organizacji pozarządowych, kina studyjnego, środowiska związanego ze sztukami wizualnymi, teatrem, muzyką. Instytucja ma być miejscem kulturotwórczym, także miejscem spędzania wolnego czasu w kawiarniach, czytelniach czy na oszklonym dachu pokrytym roślinnością i drzewami, gdzie będą realizowaane projekty z dziedziny ekologii.

Lokalizacja

Lublin, Polska

Architekt

Bolesław Stelmach


Wykorzystane produkty

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na świetliku zostało zastosowane innowacyjne szkło EGLAS. Powierzchnia 200 m2 o budowie SGG Securit Planilux 10mm / 16mm stainless steel + argon, silicon / Stadip Securit 66.4 EGLAS ULTRA N II.


Dodatkowe informacje

Szkło  EGLAS - po podłączeniu do zasilania, pokrywająca powierzchnię szkła niskoemisyjna powłoka z tlenków metali, przetwarza energię elektryczną w ciepło. EGLAS Jest zintegrowanym i estetycznym rozwiązaniem grzewczym pozwalającym na zwiększenie atrakcyjności projektowanych wnętrz oraz komfortu cieplnego we wnętrzach budynków, które niezależnie od warunków atmosferycznych zapewnia czystość i przejrzystość. W zależności, na której pozycji w szybie zespolonej będzie tafla grzewcza, EGLAS może również pełnić funkcję roztapiania śniegu na przeszkleniach dachowych.

Podoba Ci się ta realizacja?