Results

PRIVA-LITE Laboratorium Inteligentnego Budownictwa

Kraków

W grudniu 2015 roku w Krakowie zakończono unikalny w skali europejskiej projekt budowy Laboratorium Inteligentnego Budownictwa. Do powstania Laboratorium wykorzystano najnowocześniejsze materiały i rozwiązania, dzięki którym spełnia ono standardy budynku niskoenergetycznego. Jego efektowną fasadę zdobi szkło PRIVA-LITE o zmiennej przezierności, dostarczone przez GLASSOLUTIONS Pruszków.


Opis

W unikatowym Laboratorium Inteligentnego Budownictwa testowane są urządzenia automatyki budynkowej, dzięki którym budynki są sterowane jeszcze efektywniej, a programowanie ich jest łatwiejsze i tańsze. Obiekt o powierzchni 1200 mkw. wyposażony jest w rozwiązania, które pozwalają spełniać standardy budynku niskoenergetycznego, m. in. w pompy ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, rekuperator i kolektory słoneczne. Fasada frontowa została przeszklona szkłem zespolonym z PRIVA-LITE.

Instalacja PRIVA-LITE na fasadzie Laboratorium poza walorami czysto estetycznymi i designerskimi, oferuje także użyteczne profity pozwalające uniknąć korzystania z rolet czy żaluzji wewnętrznych. Otwiera także nowe możliwości wykorzystania szkła. PRIVA-LITE może bowiem służyć jako ekran projekcji tylnej gwarantujący doskonałą jakość obrazu, a w konstrukcji z folią PVB Silence zapewnia poprawę akustyki budynku.

W przypadku realizacji Laboratorium Inteligentnego Budownictwa ważną cechą była także energooszczędność szkła PRIVA-LITE. W stanie nieaktywnym nie pochłania bowiem energii, natomiast w stanie aktywnym, instalacja potrzebuje jej jedynie na poziomie około 5 W/m2. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą przełącznika, pilota lub specjalnie zaprojektowanego timera. Rozwiązania pozwalające na oszczędzanie energii w trosce o środowisko naturalne stanowią jeden z fundamentów nowoczesnego, ekologicznego budownictwa.


Produkty

Szkło bezpieczne STADIP

Ochrona, to pojęcie podstawowe zarówno w kwestii zaspokojenia potrzeb bezpieczeństwa ludzi, jak również w zakresie spełnienia wymogów obowiązujących norm i przepisów.

Gwarancja niezawodności

Czy takie innowacyjne rozwiązania są jednak w pełni bezpieczne i użyteczne? Zdecydowanie tak,  to co do niedawna było „melodią przyszłości”, już teraz staje się rzeczywistością. Szklane fasady stanowią znak rozpoznawczy nowoczesnej architektury, a dzięki wykorzystaniu szkła PRIVA-LITE zostają wzbogacone o nowy, zjawiskowy efekt. Technologia po raz kolejny rozszerzyła możliwości innowacyjnego budownictwa.

Podoba Ci się ta realizacja?