Results

Piastów Office Center

COOL–LITE XTREME

Z całkowitej powierzchni netto Piastów Office Centre (21tys m2), powierzchnie biurowe, zlokalizowane powyżej parteru, stanowią w przybliżeniu 18 500 m2. Powierzchnia stolarki na tym obiekcie to 1500 m2. Pod budynkami Piastów Office Centre znajduje się 550 miejsc parkingowych, co daje współczynnik parkowania - 1 miejsce parkingowe na około 35 m netto powierzchni biurowej. W Piastów Office Centre znajdować się będzie myjnia samochodowa, wygodna dla najemców dysponujących dużą flotą samochodów służbowych lub dla indywidualnych pracowników, którzy chcą mieć umyty samochód lub wymienić opony podczas godzin pracy.


Opis

Po raz pierwszy raz w Polsce na taką skalę zostało użyte szkło Cool – Lite Xtreme. Produkt ten daje ekstremalną przezierność, a jednocześnie ogranicza nagrzewanie pomieszczeń latem, co ma ogromne znaczenie dla kosztów klimatyzacji budynku. W związku z tym Cool – Lite Xtreme jest produktem ekologicznym.


Wykorzystane produkty

Cool–Lite Xtreme to szkło przeciwsłoneczne, o wysokiej selektywności o wartości >2.

Lt – 60 %, g – 28 %

Zalety:

  • Bardzo wysoki współczynnik przepuszczalności światła.
  • Naturalny wygląd z zewnątrz dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi odbicia.
  • Pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji.

Dodatkowe informacje

Lokalizacja: Aleja Piastów 30 i Bohaterów Warszawy 69, Szczecin

Inwestor - Realkapital Szczecin II Sp. z o.o., ul. Ostrowska 42, Szczecin (Pałac)


Produkty

CLIMAPLUS COOL-LITE XTREME 60/28 II

Wysoko selektywne szyby zespolone

Już od samych założeń projektowych inwestor wymagał, aby skoncentrować się na komfortowych warunkach pracy w pomieszczeniac biurowych łącząc to z ekonomicznością stosowania systemów klimatyzacji. Celem było optymalne połączenie przezierności szkła z wysoką ochroną przeciwsłoneczną.

Jacek Antczak

Podoba Ci się ta realizacja?