Results

Szkło PRIVA-LITE w wagonie Kolei Indyjskich Vistadome

PRIVA-LITE, PLANITHERM ULTRA

Najnowocześniejsze szkło Saint-Gobain PRIVA-LITE zmieniające przezierność pod wpływem prądu elektrycznego w połączeniu ze szkłem izolacyjnym zdobi teraz szklane dachy wagonów kolejowych Vistadome Kolei Indyjskich. Niedawno Koleje Indyjskie oddały do użytku klimatyzowany wagon na trasie dojazdowej z Visakhapatnam do słynnej  doliny Araku.

Saint-Gobain zaprojektowało i zrealizowało dostawę paneli szklanych specjalnie na potrzeby szklanego dachu wagonu w dwóch różnych wariantach. Szczyt dachu wykonany jest ze szkła PRIVA-LITE, zmieniającego przezierność za pomocą jednego przełącznika elektrycznego.


OPIS

Ten typ szkła użyty jest w połączeniu ze szkłem izolacyjnym Planitherm Ultra, pozwalającym utrzymać optymalny dostęp światła dziennego bez refleksów oraz stałą temperaturę wewnątrz klimatyzowanego wagonu, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Ta szyba zespolona o grubości 33mm zapewnia również izolację akustyczną. Te specjalnie zaprojektowane panele szklane umożliwiają podróżnym podziwianie wspaniałych widoków, jednocześnie zapewniając im komfort cieplny w słoneczne dni. Wagon ma kształt kopuły i jest wyposażony w duże okna, jak również w pokład obserwacyjny, umożliwiający podziwianie panoramicznych widoków doliny Araku. Pasażerowie mają teraz możliwość podziwiać przepiękne widoki wielu atrakcji turystycznych, takich jak trasa  Anantagiri ghat, Lambasingi i jaskinie Borra, znajdujące się na trasie pociągu.


Produkty

Podoba Ci się ta realizacja?