Results

Wrocławskie Muzeum Pana Tadeusza

VISION-LITE, VISION-LITE II

Wrocławskie Muzeum Pana Tadeusza to wyjątkowe miejsce, w którym tradycja harmonijnie łączy się z nowoczesnością. Dziedzictwo epoki romantyzmu przedstawione zostało przy użyciu współczesnych technologii, takich jak prezentacje multimedialne, ekrany parowe czy interaktywne instalacje. W muzeum odbywają się różnego typu wydarzenia kulturalne m.in. spotkania autorskie czy warsztaty edukacyjne. 

Firma partnerska: Mega, Oleśnica


Opis

Muzeum zlokalizowane zostało w samym centrum Wrocławia, w zabytkowych kamienicach z XVIII wieku. Powierzchnia wystawiennicza zajmuje 15002, w 18 salach zgromadzonych zostało aż 700 eksponatów. Najważniejszym z nich jest rękopis dzieła „Pan Tadeusz” autorstwa Adama Mickiewicza, nazywanego przez wielu ‘narodową epopeją’.

Przestrzeń muzeum wypełniona została najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Można w niej przeżyć wirtualną podróż w przestrzeni za pomocą technologii Oculusa – okularów pozwalających widzieć świat w rozszerzonej rzeczywistości. Na ścianach muzeum odbywa się mapping, czyli rozświetlanie trójwymiarowych obiektów za pomocą świateł projektora. Wszystko to sprawia, że wrocławskie muzeum to  wyjątkowo ciekawe miejsce zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób starszych.

W muzeum dostępnych jest wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Trasy zwiedzania oznaczone są specjalnymi liniami na podłodze, co ułatwia przemieszczanie się osobom niewidzącym; specjalnie dla nich dostępne są też teksty w alfabecie Braille’a, czy wypukłe obrazy umożliwiające oglądanie przez dotyk. Osoby z niedosłuchem mogą skorzystać z pętli indukcyjnych, które wzmacniają dźwięk w aparatach słuchowych.

Muzeum pana Tadeusza to miejsce, które na co dzień tętni życiem. Odbywają się w nim spotkania autorskie, warsztaty literackie, plastyczne i kulinarne, zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej i weekendowe warsztaty dla dorosłych oraz rodzin z dziećmi. Nowoczesna przestrzeń przyciąga nie tylko miłośników literatury i historii, ale również fanów nowych technologii.


Wykorzystane produkty

Szkło laminowane, antyrefleksyjne VISION-LITE. Wymiar witryny ekspozycyjnej: 2400 mm x 3000 mm

Szkło VISION-LITE oraz VISION-LITE II ogranicza zjawisko odbijania światła. Dzięki powlekaniu powierzchni szkła bazowego DIAMANT tlenkami metali metodą katodowego napylania uzyskuje się produkt pozbawiony refleksów.


Produkty

DIAMANT

Ekstra białe szkło o wysokiej przezierności

Podoba Ci się ta realizacja?