Results

SAINT-GOBAIN PO RAZ 10 WŚRÓD 100 NAJBARDZIEJ INNOWACYJNYCH FIRM NA ŚWIECIE

Saint-Gobain po raz 10 z rzędu jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

Firma Saint-Gobain już po raz dziesiąty z rzędu została uznana za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w rankingu Clarivate Top 100 Global Innovator™ 2021. Ranking jest tworzony na podstawie liczby zgłoszonych patentów, ale także wpływu, jaki wynalazki danej firmy mają na zgłoszenia patentowe innych podmiotów oraz procentu pozytywnie rozpatrzonych zgłoszeń patentowych i kroków podjętych w celu ochrony prawnej patentów zgłaszanych na całym świecie.

Od czasu swojej pierwszej nominacji do grona 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w 2011 roku, firma Saint-Gobain:

- zgłosiła ponad 4 000 patentów,

- sfinansowała ponad 100 prac naukowych,

- opracowała istotne innowacje produktowe na wszystkich rynkach, aby utrzymać pozycję lidera, łącząc wydajność, korzyści dla klientów i zrównoważony rozwój,

- udoskonaliła swoje procesy produkcyjne, zwłaszcza w celu zwiększenia ich efektywności pod względem zużycia energii i zasobów, oraz

- wprowadziła innowacje w procesach obsługi klienta i zarządzania łańcuchem dostaw, w szczególności dzięki technologii cyfrowej oraz wykorzystaniu danych i sztucznej inteligencji.

Innowacje oraz badania i rozwój w Saint-Gobain w liczbach

Pomimo kryzysu epidemicznego, Grupa, zatrudniająca ponad 3 600 naukowców, zainwestowała 428 mln EUR w badania i rozwój w 2020 roku. Aby chronić te innowacje i zwiększać ich wartość, każdego roku zgłaszanych jest ponad 400 patentów, dzięki czemu Grupa umacnia swoją pozycję lidera na rynkach.

Saint-Gobain posiada na całym świecie osiem interdyscyplinarnych centrów badawczo-rozwojowych wspieranych przez liczne jednostki B&R dedykowane konkretnym branżom lub obszarom geograficznym. Wszystkie osiem ośrodków – trzy we Francji i pięć w Brazylii, Chinach, Niemczech, Indiach i Stanach Zjednoczonych - oferuje całej Grupie szerokie spektrum wiedzy z zakresu materiałoznawstwa i nauk procesowych.

Proces innowacji w Grupie odbywa się w sposób otwarty, poprzez podejście oparte na rozwoju prowadzonym wspólnie z klientami i dostawcami, ale także w ramach partnerstw akademickich oraz współpracy ze startupami i inkubatorami przedsiębiorczości.

To ponowne wyróżnienie jest wyrazem uznania dla nieustannego ukierunkowania firmy Saint-Gobain na innowacje oraz badania i rozwój. Nagradza ono wiedzę i zaangażowanie zespołów Saint-Gobain w dostarczanie klientom nowych i zróżnicowanych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania związane z ochroną planety, dążeniem do zapewnienia komfortu, dobrego samopoczucia, produktywności i wydajności.

03/11/2021 - 12:01
Event