Results

SECURIT ALARM

Design i bezpieczeństwo

Choć szklane tafle mogą wydawać się barierą łatwą do sforsowania, nie dajcie się zwieść temu wrażeniu – one również bacznie strzegą nasze domy przed włamaniami. Na czym polega ich moc?

SECURIT ALARM jest to szkło wzmocnione za pomocą obróbki termicznej (hartowane), z wtopionym techniką sitodruku metalowym obwodem, zazwyczaj umieszczonym w jednym z narożników, podłączonym do zasilania elektrycznego i do alarmu. W przypadku rozbicia szkła, cała tafla rozpada się na małe kawałki, obwód elektryczny zostaje przerwany i włącza się alarm.


Bezpieczeństwo

SECURIT ALARM to szkło hartowane, w które za pomocą metody sitodruku wtopiony został metalowy obwód podłączony do zasilania elektrycznego i systemu alarmowego. Kiedy szkło ulegnie rozbiciu – tafla rozpadnie się na małe kawałki, dzięki czemu obwód elektryczny zostanie przerwany i uruchomi alarm dźwiękowy.
Tak skonstruowana pierwsza linia straży naszego bezpieczeństwa i mienia sprawdzi się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale jest też polecana do zastosowania w sklepach, zakładach jubilerskich, bankach, biurach czy zakładach przemysłowych.

Zalety Securit Alarm 

• W przypadku próby włamania, system alarmowy włącza się natychmiast po rozbiciu szkła SECURIT ALARM.
• Brak ryzyka fałszywego alarmu: tylko uszkodzenie/rozbicie szkła powoduje włączenie systemu alarmowego.
• Wykrycie włamania odbywa się poza chronionym pomieszczeniem.
• Można poruszać się wewnątrz chronionego pomieszczenia bez obawy, że nastąpi przypadkowe włączenie alarmu.
• Jest to rozwiązanie oszczędne w porównaniu z czujkami alarmowymi.
• Poprawia design i estetykę wnętrz - brak potrzeby stosowania czujników alarmowych wewnątrz.

 

pętla alarmowa

 


Design

Szkło jest jednym z najważniejszych elementów okna i ma ogromny wpływ na komfort, oszczędność energii, design oraz ochronę i bezpieczeństwo.

Wysoka estetyka rozwiązania SECURIT ALARM sprawia, że jest prawie niedostrzegalne gołym okiem. Obwód jest umieszczany w jednym z narożników oszklenia, dlatego w żaden sposób nie ogranicza widoczności. Jego niewielki wygląd i kształt przypominający zwykły znak graficzny sprawiają, że niedoświadczony włamywacz nawet nie będzie świadomy istnienia zabezpieczenia. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom sensorów SGG Securit Alarm, w przeciwieństwie do tradycyjnych, pasywnych czujników zbicia szyby reaguje tylko na rzeczywiste próby włamania. Wyeliminowane zostało ryzyko uruchomienia pod wpływem wibracji wywołanych na przykład ruchem ulicznym lub przez zwierzęta domowe. Dzięki całkowitemu zespoleniu ze szkłem niemożliwy jest jego demontaż.


Produkty

SECURIT ALARM

Design i bezpieczeństwo