Results

Szucha Premium Offices w Warszawie

STADIP PROTECT – balustrady, SITODRUK – szklane brisoleje

Szucha Premium Offices w Warszawie to prestiżowy budynek biurowy u zbiegu alei Szucha i ulicy Litewskiej. Siedmiokondygnacyjny obiekt, znany także jako Szucha Corner, oferuje ok. 7 500 mkw. powierzchni biurowej najwyższej klasy. Przylega do niego XIX wieczna willa, która po troskliwym odrestaurowaniu, dzięki nadaniu nowej funkcji, została wkomponowana w śmiałą wizję kompleksu.


Opis

Budynek należący do Green Property Group zaprojektował wybitny architekt Bolesław Stelmach z Pracowni Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne z Lubina. Wpisał on biurowiec w otoczenie neorenesansowego Pałacyku Szucha oraz kontekst XIX wiecznych kamienic i monumentalnej architektury okresu międzywojennego.

Pałacyk, zwany dawniej Pałacykiem Generałowej Marii Agapijew, znajduje się w tym miejscu od 1895 roku. Po renowacji stał się unikalnym elementem nowoczesnej inwestycji – zaplanowano tu bowiem 1 000 mkw. powierzchni restauracyjno-klubowej.

Inwestor zachował także wszystkie dotychczas rosnące pomiędzy pałacykiem a nowym biurowcem drzewa oraz dosadził nowe.


Wykorzystane produkty

Od strony willi elewacja biurowca osłonięta jest szklanymi „żyletkami” z efektownymi nadrukami wykonanymi w zakładzie Glassolutions Pruszków, Saint-Gobain Building Glass Polska. To tzw. brisoleje, które mają za zadanie chronić wnętrze biur przed zbyt silnymi promieniami południowego słońca.

Dodatkowym szklanym rozwiązaniem zastosowanym w Biurowcu Szucha Corner są szklane balustrady usytuowane na zewnętrznym, najwyższym piętrze biurowca. Szkło laminowane, to szkło bezpieczne, które gwarantuje, iż w przypadku stłuczenia odłamki szkła pozostaną przyczepione do folii. Biurowiec Szucha Premium Offices, oprócz powierzchni biurowych, oferuje również sale konferencyjne, lokale usługowe i restauracje, a także trzypoziomowy podziemny parking samochodowy. Obiekt posiada dodatkowo trzy kaskadowe tarasy o łącznej powierzchni 1 200 mkw. oraz ogród okalający willę o powierzchni 1 300 mkw.

Pracownia Architektoniczna: Stelmach i Partnerzy Realizacja z firmą: EUROBUD

Podoba Ci się ta realizacja?