Results

Hotel Mikołajki

COOL LITE SKN 174 II 6mm

Pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki to perła luksusu otulona malowniczym krajobrazem mazurskich jezior. Niezwykle stylowy i nowoczesny hotel na Mazurach położony jest na Wyspie Ptasiej nad Jeziorem Mikołajskim w jednym z najatrakcyjniejszych kurortów wypoczynkowych, letniej stolicy żeglarstwa – Mikołajkach.

Obiekt zostanie połączony z wyspą szklanym tunelem łączącym część administracyjną znajdującą się na lądzie z częścią hotelową zlokalizowaną na wodzie. Przechodząc szklanym tunelem odwiedzający będą mieć wrażenie jakby stąpali po wodzie. Wykonawcą prac będzie firma Jocz z Rynu. W zachodniej części wyspy wykonana zostanie przystań jachtowa. Na półwyspie zlokalizowany zostanie kompleks konferencyjny wraz z recepcją oraz marina z miejscami do cumowania.


Opis

Hotel został zaprojektowany z myślą o stworzeniu wyjątkowej przestrzeni dla turystów i biznesmenów. Przemyślana architektura hotelu sprawia wrażenie, że budynek wprost unosi się na wodzie, dając swoim gościom niezapomniane widoki z okien pokoi hotelowych, a sam hotel doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem i niezwykłą przyrodą, jaką przyjezdnym prezentują Mazury.

Budynek hotelu uformowano tak, aby zapewnić jego użytkownikom maksymalny kontakt z otaczającym krajobrazem oraz optymalne nasłonecznienie. Projekt prowadzony od 2009 r. z pracownią PK Studio z Sopotu. Wykorzystano Szkło Cool Lite  SKN 174 II 6mm.

Lokalizacja

Mikołajki, Polska

Architekt

PK Studio, Sopot


Wykorzystane produkty

Szkło Cool Lite SKN 174 II 6 mm zostało wybrane ze względu na swoją budowę i właściwości techniczne:

  • Budowa: 6/16/4, Ug (EN673) 1,1,
  • Grubość 26 mm,
  • Masa (kg/m2)  25,
  • Lt (%) 69, g (%) 41, Rw (dB) 35

Produkty

CLIMAPLUS COOL-LITE SKN

COOL-LITE SKN to rodzina selektywnych szkieł przeciwsłonecznych

Podoba Ci się ta realizacja?